Kwiecień 03 2020 00:06:46
Język
Nawigacja
Znalezione w sieci

Znalezione w sieci

 

Klatki na motyle.

 

      Każdy szanujący się motylarz nie raz musiał spotkać się z problemem zrobienia klatki. Czy miała służyć do eksponowania imago, do rozmnażania, czy w końcu do karmienia gąsienic - występuje mniej lub więcej problemów. Wszystko zależy od tego jakie założymy sobie warunki utrzymania, a co z kolei zależy od gatunku motyla. Poniższe linki mogą się okazać pomocne, jeśli zamierzamy się z takimi problemami zmierzyć w przyszłości lub też właśnie się nad nimi zastanawiamy :-).

http://www.amazingbutterflies.com/butterfly_castles.htm

 

Film - "The Blue Butterfly".

      To gatunek kina familijnego, zachowanego w konwencji ładnie zrobionej baśni, ale jeszcze ciekawsza jest historia, na podstawie której powstał ów film. Tym bardziej, że autentyczna. Opowiada o 6-cioletnim chłopcu, u którego zdiagnozowano raka mózgu. Lekarze nie dawali mu żadnej nadziei na wyleczenie mówiąc, że zostało mu parę miesięcy życia. Otoczenie chłopca skontaktowało się z fundacją, która spełniała marzenia takich nieuleczalnie chorych dzieci. A marzeniem chłopca było zobaczyć w naturalnym środowisku i złapać Blue Morpho ( rzadki gatunek motyla z rodziny Morphidae - Morpho menelaus, żyjący w lasach deszczowych Ameryki Centralnej i Południowej, włączając Brazylię, Kostarykę i Venezuelę ). Marzenie się spełniło. Dzięki fundacji i człowiekowi o nazwisku Georges Brossard, entomologowi z Montrealu. Razem pojechali w 1987 do Meksyku na wyprawę, która dla dziecka miała być pierwszą i zarazem ostatnią w życiu. Stało się jednak tak, że spełnione wielkie marzenie dało tak silny impuls do walki z chorobą, że w pełni wrócił do zdrowia. Od 18-tego roku życia nie bierze żadnych leków i sam teraz działa charytatywnie wspierając chore dzieci. Tym chłopcem "był" David Marenger. Historia jak z bajki. Prawda?

Więcej znajdziesz tu: http://www.bluebutterflythemovie.com/david_bio.html

 

Powstanie największy na świecie rezerwat motyli.

     W Wielkiej Brytanii powstanie największy na świecie rezerwat motyli. Za realizację przedsięwzięcia są odpowiedzialni słynni przyrodnicy David Attenborough i David Bellami. Rezerwat, którego koszt wyniesie równowartość 33 mln euro, będzie się składać z zadaszonej hali lotów oraz 12 przylegających do niej ogrodów o powierzchni 11 ha. W ciągu ostatnich 20 lat populacja ponad 3/4 spośród 54 gatunków brytyjskich motyli raptownie spadała i niektóre są już zagrożone wyginięciem. "To postępujące ginięcie świadczy o degradacji całego środowiska naturalnego" - oświadczył Attenborough, zdaniem którego należy "podjąć pilne działania dla dobra przyszłych pokoleń". Buttefly World będzie się znajdować w pobliżu miejscowości St Albans (na północ od Londynu). Pierwsze tereny zostaną udostępnione zwiedzającym w czerwcu 2009 roku, a całość w marcu 2011 r. W hali lotów będzie można zobaczyć 10 tysięcy motyli z 250 gatunków. Inicjatorem powstania parku jest przedsiębiorca Clive Farrell, wielki miłośnik motyli, który utworzył już dwa podobne rezerwaty na Florydzie, w Szwajcarii oraz w brytyjskim Stradfordzie-upon- Avon.

Ściągnięte z http://www.wiadomosci.goniec.com

 

Naprawianie uszkodzonych skrzydeł motyli.

Czy złamania motylich skrzydeł można leczyć?. Wygląda na to, że tak. Jeśli nie wierzysz - obejrzyj film.

 

 

Motyle - wampiry.

     Czy wiemy wszystko o motylach? Są też takie, które piją ludzką krew. Osobniki z rodzaju Calyptra posiadają ssawkę, którą przebijają się przez skórę.

 

 

 

Rozpinanie motyli.

Czy wiemy wszystko o rozpinaniu motyli? Czasem jednak warto zobaczyć jak robią to zawodowcy. Obejrzyj film.

Znalezione na www.insectnet.com

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 168
AutoZone by Fusion-Style.Ro1,101,331 Unikalnych wizyt